Piękna walka i brąz. Mateusz Michalski z drugim medalem mistrzostw świata

18.07.2017
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Robert Szaj
Sprinter Mateusz Michalski mijający metę

Mateusz Michalski zdobył brązowy medal w biegu na 200 m (kat. T12) podczas odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.

Michalski zdobył już wcześniej srebro na dystansie 100 m. Musiał tam uznać wyższość jedynie rewelacyjnego Irlandczyka Jasona Smytha.

Ozdoba finału

Irlandczyk był nie do pokonania i tym razem. Wygrał bezapelacyjnie z wynikiem 21,40 sek.

To jednak walka Michalskiego i Johannesa Nambali z Namibii była ozdobą finału. Biegli na sąsiednich torach. Przez ostatnie kilkadziesiąt metrów Namibijczyk minimalnie prowadził, Polak był tuż za nim.

Piękna walka trwała do samego końca, Michalski naciskał, ale to jednak Nambala okazał się lepszy o ledwie pięć setnych sekundy, choć nasz zawodnik wynikiem 21,86 sek. uzyskał swój rekord życiowy.