Mamy srebro MŚ w Lekkiej Atletyce! Mateusz Michalski drugi w sprincie

16.07.2017
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Ilona Berezowska
Uśmiechnięty Mateusz Michalski tuż po biegu na stadionie

10,95 sek. – najlepszy w tym sezonie czas Mateusza Michalskiego pozwolił mu zdobyć srebrny medal odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. To trzeci krążek dla Polaków podczas tej imprezy.

Mateusz Michalski awansował do finału mistrzostw świata w kat. T13 (osób niedowidzących) z czasem 10,97 sek., swoim najlepszym w tym sezonie, jednak dopiero czwartym wśród wszystkich uczestników eliminacji.

O setną sekundy

Finał zaczął się od falstartu i dyskwalifikacji Brazylijczyka Gustavo Araujo. Na starcie zostało więc siedmiu zawodników.

Polak, biegnący na torze najbliżej trybun, wystartował dość spokojnie. Wydawało się jednak, że cały czas przyśpieszał i skutecznie gonił ścisłą czołówkę.

Na metę wpadł niemal równo z Chadem Perrisem z Australii. Jak się okazało, Polak był od niego o setną sekundy szybszy. Ambitny Mateusz Michalski ponownie osiągnął swój najlepszy w tym sezonie rezultat (10,95 sek.) i zdobył srebrny medal.

Wygrał bezkonkurencyjny Irlandczyk Jason Smyth, aktualny rekordzista świata, który osiągnął czas 10,63 sek.