PŚ narciarzy: Rogowiec druga w ostatnim biatlonie

19.12.2011
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Kompletu medali nie będzie. Jeden złoty i dwa srebra „muszą” wystarczyć. Katarzyna Rogowiec znowu zajęła drugie miejsce – tym razem w ostatnim biegu biatlonowym, na długim dystansie (12,5 km), rozgrywanym podczas pierwszych w sezonie 2011/2012 zawodów Pucharu Świata w norweskim Sjusjøen. Tym razem wszystkie zawodniczki zawodziły na strzelnicy.

– Leżałam na strzelnicy bardzo długo, bo czekałam aż podmuch wiatru przeminie, a zanim oddałam strzał, pojawiał się następny podmuch. Z luzem w systemie wiatrówki nie udało się wiele zrobić. Wszystkie strzelałyśmy niecelnie – pisze Rogowiec na swoim blogu www.katarzyna-rogowiec.pl.

Najmniejszą liczbą pudeł – tylko 5 – mogła pochwalić się Julia Batenkowa z Ukrainy i to ona zwyciężyła w ostatnim w Norwegii biatlonie. Finka Maija Jaervelae nie była gorsza od Ukrainki, ale dużo wolniej biegła i nie zdołała zdobyć miejsca na podium. Polka zaś zaliczyła 8 pudeł, ale mimo to zajęła drugie miejsce. Zapewniło jej to powrót na pozycję lidera w rankingu Biatlonowego Pucharu Świata. Kryształowa Kula jest więc w zasięgu naszej biegaczki.