Koszykówka: Puchar został w Warszawie

29.11.2011
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Sześć lat czekali koszykarze-wózkarze KSN Warszawa na zdobycie Pucharu Polski. W niedzielnym finale, stanowiącym ozdobę jesiennego turnieju o Puchar Polski, warszawianie wygrali ze Startem Rzeszów 63:51. Trzecie miejsce wywalczyli wózkarze IOKS GTM Konstancin.

Po raz kolejny - organizator już dawno stracił rachubę (i ta statystyka na razie jest nie do odtworzenia) - Puchar Polski w Koszykówce na Wózkach odbył się w Warszawie. Po raz kolejny mecze finałowe zgromadziły sporą widownię. Po raz kolejny finał rozstrzygały ze sobą ekipy z Warszawy i Rzeszowa. I po raz kolejny był to mecz emocjonujący, z pewnym sportowym podtekstem rywalizacji pomiędzy najsilniejszymi koszykarzami kraju.

Spotkanie finałowe zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Zaczęło się od zdobycia przez warszawian przewagi w drugiej kwarcie, której już  koszykarze z Podkarpacia zniwelować nie zdołali. Druga połowa meczu to nieustanna gonitwa Rzeszowa i efektywna obrona Warszawy oraz zdecydowanie lepsza skuteczność stołecznych.
Sprawdziła się także sama formuła rozgrywania Pucharu Polski. Od lat widoczny jest proces wychodzenia sportu osób z niepełnosprawnością ze świetlicowych zaciszy do hal sportowych. Te zawody- a zwłaszcza ich finał -  były w życiu warszawskiej Białołęki , całej Warszawy i części kraju  ważnym wydarzeniem sportowym.