Wrocław Cup: Triumf polskiego debla

15.07.2011
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Tadeusz Kruszelnicki i Piotr Jaroszewski wygrali tegoroczny Wrocław Cup w tenisie na wózkach. Po bardzo wyrównanej walce finałowej pokonali w trzech setach Szwedów Petera Vikstroma i Niklasa Rodhborna 6:2, 5:7, 10-8. W turnieju singlowym triumfował Vikstrom, w finale pokonując Austriaka Martina Legnera 6:1, 3:6, 7:6(3).

Szwed - w drodze do finału turnieju z pulą nagród wynoszącą 15 tysięcy dolarów - pokonał obydwu Polaków: Piotra Jaroszewskiego w ćwierćfinale - 6:3, 6:1 i Tadeusza Kruszelnickiego w walce o finał - 6:4, 7:5. Występująca w turnieju kobiet Judyta Olszewska zakończyła zawody w ćwierćfinale, w którym uległa Niemce Katharinie Kruger w dwóch setach 1:6, 1:6. Wcześniej wygrała z inną Polką, Katarzyną Wojcieszak, 6:2, 6:2.

Lepiej zagrał jedyny nasz reprezentant w kat. quad (porażenie czterokończynowe), Radosław Rudzki. Po zwycięstwie nad Japończykiem Takashim Nagaoką 6:2, 6:1 przegrał w półfinale z triumfatorem turnieju w tej kategorii, Boazem Kramerem z Izraela, 1:6, 0:6.