Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open 2004

28.10.2004

W dniach 22-26 czerwca 2004 r. na kortach Miejskiego Centrum sportu w Płocku przy ulicy Sportowej 1 odbywały się X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open.

Mistrzostwa miały rangę CS2 z pulą nagród 12 000 USD.

Na tegorocznym turnieju pojawił się między innymi zawodnik nr 4 światowego rankingu - Martin Legner z Austrii oraz nr 8 Tadeusz Kruszelnicki z Polski.

W gronie najlepszych kobiet można było podziwiać zawodniczkę nr 8 na  świecie Gravellier Florence z Francji oraz  nr 11 na świecie Siegers Britta z Niemiec.

Prezentujemy wyniki turnieju w relacji organizatorów

Dzisiaj byliśmy świadkami dwóch bardzo ciekawych meczy finałowych. Pierwszy, finał main draw kobiet, rozpoczął się o godz. 10:00. Pierwszego seta wygrała francuzka Gravellier, pokonując Niemkę Siegers 6:1. Drugi set był bardzo wyrównany, z niewielką przewagą (6:4) wygrała Niemka. Pogoda była niezbyt dobra, było zimno i kropiło co jakiś czas. Mimo tego pogoda nie przeszkodziła wygrać Siegers 3 seta, wygrywając z Francuzką 6:4. Szczęście Niemki było ogromne, tuż po meczu wręczono nagrody i złożono gratulacje.

Po 12:00 zaś rozpoczęły się finały mężczyzn. Tu walka była jeszcze bardziej zacięta. Pierwszego seta wygrał Legner, pokonując Kruszelnickiego 7:6. Przegrana jednak nie zniechęciła Polaka, który w 2 secie wygrał z Austriakiem 7:5. 3 set nasz najlepszy polski tenisista wygrał łatwo, 6:0. Mimo pogorszenia pogody, nastroje były bardzo dobre, wszyscy cieszyli się ze zwycięstwa rodaka. T. Kruszelnicki odebrał piękny puchar oraz liczne gratulacje. Takim to miłym akcentem zakończyliśmy X Międzynarodowe Mistrzostwa w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open.
2004-06-26 17:03

Dziś niestety jest już przedostatni dzień X Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open. Rozegrano finały kobiet i mężczyzn (second draw) oraz gry deblowe, które rozpoczęły się dopiero ok. 16. W deblu main draw mężczyzn para Kruszelnicki-Legner pokonała parę Jaroszewski-Brychta 6:1, 6:1. W finale mężczyzn second draw zwycięzcą okazał się Bogusław Glaz, wygrywając z Grzegorzem Offmanem 6:4, 6:0. Natomiast double mężczyzn second draw wygrała para Glaz-Szczygieł z wynikiem 6:4, 6:0. Poznaliśmy również zwycięzczynie w deblu kobiet: para Gravellier-Siegers pokonała Blake-McMorran w 2 setach 6:4, 6:0. Ponieważ w tym roku trwają już X Mistrzostwa Orlen Polish Open, na zawodników czekały niespodzianki: każdy biorący udział w zawodach po raz dziesiąty dostał upominek.
Dziś o godz. 20. odbędzie się bankiet. Zapowiada się doskonała zabawa. A już jutro... najważniejszy moment - finały...
2004-06-25 15:17

Finały tuż tuż
To już 3 dzien zmagań tenisistów w X Międzynarodowych Mistrzostwach Polski na Wózkach Orlen Polish Open. Gry rozpoczęły się o 10 ze względu na późną porę zakończenia grilla. Pierwsze mecze przebiegły dość łatwo, Nespethal pokonał Stasiaka, wygrywając 7:6(2), 6:4. W pojedynku Polaków lepszy okazał się Kulik, wygrywając z P. Zalewskim 6:1,6:0. Również i dziś nasz najlepszy polski tenisista, T. Kruszelnicki, nie zawiódł: pokonał Cazeaudumeca w 3 setach: 0:6, 7:5, 6:7(5). Ciekawie zapowiadający się mecz, w którym grali Legner i Felix, nie przyniósł emocji- powodem był krecz Felixa przy stanie 2:0. Mecz trwał tylko 13 minut:) Wśród singli kobiet rozegrano 2 interesujące mecze. Na korcie nr 1 zwycięstwo odniosła Gravellier z Francji, wygrywając z brytjką K. Blake 6:0, 6:3. W drugim półfinale lepsza okazała się Siegers, pokonując McMorran 2:6, 2:6. Po południu rozegrano półfinały gier deblowych. Para Kruszelnicki- Legner bez problemu wygrała mecz, pokonując parę Larsson-Penisith 6:1, 6:0. W drugim półfinale lepsza okazała sie para Jaroszewski-Brychta, wygrywając z przeciwnikami 6:1, 6:1.
Dziś wieczorem odbędzie się turniej darta w Soczewce. Każdy ma nadzieję, że zabawa będzie tak samo udana jak podczas grill party.
2004-06-24 19:53

Czas na grilla
Dzisiaj kolejny dzień zmagań zawodników w X Miedzynarodowych Mistrzostwach Polski w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open. Dziś było bardzo ciepło i nie padało, a mecze były o wiele bardziej zacięte niż wczoraj. Najdłuższy mecz rozegrali ze sobą Piotr Jaroszewski z Polski oraz Cazeaudemec Frederic z Francji. Po 3godzinach gry zwyciężył Francuz, pokonując Polaka 7:5, 6:7, 4:6. dzisiaj rozegrano również gry deblowe. W jednym z ciekawszych rywalizowały pary Batycki Kulik z Polski oraz para niemiecko-słowacka Nespethal- Chebrecek. Zwyciężyli tenisiści z Polski, wygrywając w 3setach 6:0, 6:7(5), 6:3. w singlu kobiet również ciekawy mecz rozegrały A. Bartczak i J. McMorran. Po 2 godzinach gry lepsza okazała się Brytyjka, która zwyciężyła w 3setach 2:6,6:4, 5:7. w innych meczach rywalizowali ze sobą J. Kulik z V. Demenko. Mecz wygrał Polak- 6:0, 6:2. rozstawiony z nr1 M. Legner pokonał G. Vos'a 6:2, 6:0
Wszyscy oczekują na dzisiejsze grill party. Zapowiada się dobra zabawa....
2004-06-23 18:45

X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open rozpoczęte
Dzisiaj rozpoczął się pierwszy dzień X Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open. Pogoda była sprzyjająca dla graczy,a więc wszyscy byliśmy szczęśliwi z tego powodu. Dzisiaj rozegrano I rundę Main draw wśród mężczyzn i kobiet. Największą niespodzianką była wygrana Delibora Potucka, który sklasyfikowany jest w rankingu na 224 miejscu, z Carlo Treschem (73miejsce na świecie) : 6:1, 6:3. W pozostałych meczach nie było większych niespodzianek- faworyci nie zawodzili: najlepszy polski tenisista Tadeusz Kruszelnicki odniósł łatwe zwycięstwo, pokonując Steffena Sommerfelda 6:0, 6:2, a sam mecz trwał tylko 40 minut. W bratobójczym pojedynku dwóch Polaków lepszy okazał się Piotr Jaroszewski pokonując w dwóch setach Albina Batyckiego 6:2, 6:0 . Ostatni na dzień dzisiejszy mecz zakończył się wygraną Jozefa Felixa , który wygrał z Michałem Stefanu (6:2, 6:3)
Zawodnicy są zadowoleni z dobrej organizacji i każdy ma nadzieję, że jutro będzie również tak samo ciekawie jak dzisiaj...
2004-06-22 20:39

Dzień przed...
Wszyscy długo czekaliśmy na ten moment - już jutro rozpoczynają się X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open w Płocku. Mimo, że jest chłodno i pochmurno, mamy wciąż nadzieję, że do jutra pogoda będzie lepsza. Dziś odbędzie się losowanie gier singlowych w hotelu Petropol o godz. 19. Mecze potrwają od 22 do 25 czerwca, natomiast finały odbędą się w sobotę- 26 czerwca .
Wszystkim zawodnikom życzymy szczęścia oraz jak najlepszych wyników!!
2004-06-21 13:50