Płock: Powrót Kruszelnickiego?

06.06.2011
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Najlepszy polski tenisista na wózku Tadeusz Kruszelnicki po raz piąty zwyciężył w międzynarodowym turnieju ITF2 Orlen Polish Open w Płocku. Smaczku do wygranej w XVII edycji turnieju dodaje fakt, że zawodnik IKSON LOB Wrocław powrócił do tenisa po długiej kontuzji, która na kilka lat uniemożliwiła mu uprawianie sportu. Dwa lata po zakończeniu kariery Polak pokonał w finale w Płocku Austriaka Martina Legnera 6:4, 6:1. Przedtem wygrał także w deblu.

Wydawało się, że ostatnie spotkanie singlowego turnieju męskiego musi być zacięte. Jednak Polak tylko w pierwszym secie miał kłopoty z  wygraniem kilku piłek setowych i – po nadludzkim wysiłku austriackiego tenisisty – ze stanu 5:1 zrobiło się 5:4. Na tym możliwości Austriaka skończyły się. Kruszelnicki nie dopuścił do tie-breaka, a w drugim secie oddał tylko pierwszego gema.

– Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa i chciałbym je zadedykować mojej zmarłej mamie – mówił w sobotę po zwycięstwie wzruszony Tadeusz Kruszelnicki. – Chciałbym podziękować wszystkim, a w szczególności sędziom, bo dziś ich praca była wyśmienita. Jeśli zdrowie pozwoli, chciałbym również móc przyjechać tutaj w przyszłym roku – dodał.

Kruszelnicki wyjechał z Płocka jako absolutny zwycięzca turnieju z pulą nagród 15 tysięcy dolarów. Najbardziej pracowitym dniem był dla niego piątek, w którym musiał rozegrać dwa trudne mecze – oba wygrane. W półfinale turnieju singlowego rozprawił się w dwóch setach z Brytyjczykiem Gordonem Reidem (6:3, 6:4), a w finale debla razem z Reidem pokonał parę niemiecko-hiszpańską Steffen Sommerfeld (Niemcy) – Francesco Tur (Hiszpania) 6:1, 6:1.

Wynik finałów

singiel mężczyzn
Tadeusz Kruszelnicki (IKSON LOB Wrocław) – Martin Legner (Austria) 6:4. 6:1

singiel kobiet
Christine Schoenn (Francja) – Ludmila Bubnova (Rosja) 2:6, 6:0, 7:5

debel mężczyzn
Tadeusz Kruszelnicki (IKSON Lob Wrocław) / Gordon Reid (Wielka Brytania) – Steffen Sommerfeld (Niemcy) / Francesco Tur (Hiszpania) 6:1, 6:1

debel kobiet
Ludmiła Bubnowa (Rosja) / Christine Schoenn (Francja) – Anna Alenas (Szwecja) / Bianca Osterer (Niemcy) 6:0, 6:2

turniej singlowy quadów
Jamie Burdekin (Wielka Brytania) – Boaz Kramer (Izrael) 6:4 3:6 6:0

turniej deblowy quadów
Boaz Kramer (Izrale) / Liam O'Reillyn (Wielka Brytania) – Jamie Burdekin (Wielka Brytania) / Dorie Timmermans van Hall (Holandia) 6:2 1:6 10:7