Mazovia Cup: Four Kings niepokonani

25.05.2011
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

W hali Arena Legionowo odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego turnieju w rugby na wózkach, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Four Kings” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Legionowie.

Najlepiej spisali się organizatorzy, którzy w finale pokonali swojego odwiecznego rywala i obecnego mistrza Polski, drużynę Flying Wings Rzeszów. Na trzecim miejscu uplasowała się zaś niemiecka drużyna The Rats.

W czasie turnieju przyznane zostały również nagrody indywidualne. Najlepszymi graczami zostali Bartosz Zielski (0,5-1,0), Krzysztof Kapusta (1,5-2,5) oraz Stephen Hickey (3,0-3,5). Najbardziej wartościowym zawodnikiem - MVP - turnieju został Tomasz Biduś. Dodatkową atrakcją była nagroda kibiców, którą wręczono po raz pierwszy - trofeum publiczności otrzymał zawodnik Four Kings Warszawa Piotr Wilamowski.

Honorowymi gośćmi turnieju Mazovia Cup byli wiceprezydent Legionowa Piotr Zadrożny oraz Kayah, która od dłuższego czasu kibicuje warszawiakom.

Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.