MŚ biegaczy: 20 sekund do podium

06.04.2011
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Czwarte miejsce zajął narciarz biegowy z niepełnosprawnością Kamil Rosiek w wyścigu na 15 km podczas trwających w Chanty Majsijsku paraolimpijskich mistrzostwach świata. Polakowi, ścigającemu się na sledżu w pozycji siedzącej, zabrakło do medalu niecałe 20 sekund.

Po trzech medalach Katarzyny Rogowiec wyraźnie wzrósł apetyt w polskiej kadrze pod kierunkiem Witolda Koperniaka. Kamil Rosiek podczas tegorocznych zawodów PŚ już nie raz udowadniał, że na medal go stać. Tym razem – jak na 15-kilometrowy dystans – zabrakło naprawdę niewiele. Rosiek przegrał rywalizację o brąz z Włochem Enzo Masiello. Drugi polski zawodnik, Robert Wątor, ukończył rywalizację na 11. miejscu. Wygrał Kanadyjczyk Chris Klebl.

Zobacz wszystkie wyniki

Polska po czterech dniach rywalizacji w Rosji zajmuje w tabeli medalowej piąte miejsce. Nasz zespół, który zgromadził trzy medale – wszystkie Katarzyny Rogowiec i każdy w innym kolorze, wyprzedzają Rosjanie, Kanadyjczycy, Ukraińcy i Białorusini.

Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.