ŁKSG INWEMER kolejny raz mistrzem Polski

06.04.2011
Autor: oprac. Natalia Łyczko
Źródło: inf. prasowa

W dniach 1-3 kwietnia w Raciborzu odbywał się turniej niesłyszących siatkarzy o puchar przechodni mistrzostw Polski oraz puchary prezydenta miasta Raciborza i starosty powiatu raciborskiego. Po raz drugi z rzędu tytuł mistrzowski wywalczyli siatkarze Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych INWEMER, którzy pokonali w finale zawodników Warmiga Olsztyn.

W turnieju rywalizowało sześć klubów: Odra Racibórz, Radomig Radom, Res-gest Rzeszów, Spartan Lublin, Warmig Olsztyn i ŁKSG INWEMER.

Fazę grupową rozgrywek wyraźnie zdominowali reprezentanci Olsztyna i Łodzi, którzy wygrali wszystkie mecze bez straty seta. Spotkania półfinałowe przyniosły kibicom znacznie więcej emocji. Podczas meczu ŁKSG INWEMER ze Spartanem Lublin, po wyrównanej walce o każdą piłkę, lublinianie ulegli łodzianom w trzech setach. W drugim półfinale Warmig Olsztyn pokonał gospodarzy - Odrę Racibórz - również 3:0.

Na zdjęciu: drużyna ŁKSG INWEMER, fot. archiwum ŁKSG INWEMER

W ostatnim starciu spotkali się więc finaliści poprzednich mistrzostw. Już w pierwszych akcjach widać było, że zawodnicy dobrze przepracowali okres przygotowawczy do turnieju (siatkarze zarówno Łodzi, jak i Olsztyna szlifują umiejętności w rozgrywkach lig amatorskich, zaś zespół ŁKSG INWEMER (wspierany przez firmę Inwemer) zadebiutował w tym sezonie w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki). Dwa pierwsze sety wygrali łodzianie, a dwa następne - olsztynianie. Po wyrównanej, ponaddwugodzinnej walce, siatkarze Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych wygrali w piątym secie i zdobyli tytuł Mistrza Polski 2011.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Artur Langos (przyjmujący ŁKSG INWEMER). Do kadry narodowej na majowe Mistrzostwa Europy w Turcji (Antalya,  11-21 maja) powołanie otrzymali Andrzej Wiśniewski i Tomasz Miśkiewicz (obaj z ŁKSG INWEMER).

Drużyna ŁKSG INWEMER wystąpiła w składzie: Andrzej Wiśniewski (kapitan), Tomasz Miśkiewicz, Jakub Miśkiewicz, Artur Langos, Wiesław Samsel, Tomasz Szarowolec, Rafał Abramiec, Wojciech Ludziejewski, Dawid Puszczyński, Marcin Pieńkowski (trener), Tomasz Włodarczyk (kierownik PFSN).

Łódź – Olsztyn 3:2

Następne zawody, Puchar Polski Niesłyszących, odbędą się w listopadzie 2011 r. w Rzeszowie.