PŚ w narciarstwie biegowym: dwa medale Rogowiec

21.02.2011
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna, fot. archiwum Katarzyny Rogowiec

Niespodzianki nie było. Jak zwykle najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Katarzyna Rogowiec, która w swoich dwóch pierwszych startach podczas zawodów PŚ w narciarstwie biegowym w szwedzkiej Solleftei zdobyła dla naszego kraju dwa medale: srebrny w biegu na długim dystansie techniką klasyczną (15 km) oraz brązowy w biatlonie na krótkim dystansie (7,5 km).

Pozostali Polacy wystąpili na swoim dotychczasowym poziomie. Dobrze na długim dystansie spisał się doświadczony Robert Wątor, który uplasował się na czwartej pozycji. Kamil Rosiek był siódmy. Szóste miejsce zajęła Arleta Dudziak w biatlonie na krótkim dystansie.

Nasi zawodnicy mieszkają ok. 20 km od miejsca startu i czasem godzinami muszą czekać na transport. Aura również nie sprzyja sportowcom.

- Temperatury nie pomagają; wieczorem, nocą, rano - nawet -25 stopni C. W trakcie trwania naszego biegu, czyli około godziny 13.00, ma być -17 stopni, a to oznacza, że wiatrówki mogą odmówić posłuszeństwa, bo powietrze może uciekać i nie uda się oddać wszystkich strzałów - obawia się Rogowiec.

Przed naszymi zawodnikami jeszcze start w biegu biathlonowym na dystansie 12,5 km oraz sprinty. Prosto z Solleftei nasi zawodnicy przeniosą się do Niemiec na finał Pucharu Świata.