Koszykówka na wózkach: tytuł wraca do Rzeszowa

16.12.2010
Autor: Maciej Kolwalczyk
Źródło: inf. własna

Tytuł mistrza Polski koszykarzy na wózkach po rocznej przerwie powrócił do Rzeszowa. W trzecim, ostatnim meczu finałowym Start Orto-Res Rzeszów pokonał na własnym parkiecie KSN Start Warszawa 61:50 i tym samym wygrał serię finałową play-off  3-0.

Rzeszowska prasa nazywa swoje miasto stolicą koszykówki na wózkach. W siedmiu ostatnich sezonach tamtejszy Start sięgnął po tytuł krajowego mistrza aż sześć razy. W Rzeszowie grają najlepsi koszykarze w Polsce. Z tego klubu rekrutuje się najwięcej reprezentantów Polski, którzy wywalczyli w ostatnich latach czwarte miejsce ME i szóste MŚ. Zawodnicy Startu Rzeszów wyjeżdżają na Zachód grać w zawodowych klubach koszykarskich w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii.

W minionym sezonie, który – przypomnijmy – trwał od poprzedniej jesieni (został przedłużony z powodu fatalnej sytuacji finansowej Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach) rzeszowianie zdobyli dwie korony. Prócz tytułu mistrza Polski trzeci raz z rzędu sięgnęli po Puchar Polski, w finale pokonując KSN Start Warszawa.

Trzecim zespołem tegorocznych rozgrywek został IKS GTM Konstancin. W ostatnich meczach serii play-off o trzecie miejsce wygrał ze Startem Wrocław 3-1.