Koszykówka: Rzeszowianie wywieźli z Warszawy trzeci puchar

01.12.2010
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Na finiszu rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach, w Warszawie odbył się turniej o Puchar Polski. Po dwudniowej rywalizacji jedyną niezwyciężoną drużyną okazał się Orto-Res Start Rzeszów. W finale rzeszowianie pokonali KSN Start Warszawa 59:30. Trzecie miejsce zajął IKS GTM Konstancin.

Koszykówka na wózkach jest jednym z najpopularniejszych paraolimpijskich sportów zespołowych. Polscy zawodnicy, którzy ciągle się jej uczą, mają już na koncie realne sukcesy: czwarte miejsce, wywalczone na ostatnich mistrzostwach Europy, i szóste – na mistrzostwach świata. Rozgrywki ligowe w bieżącym sezonie 2009/2010 na skutek kryzysu finansowego w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych Start zostały przedłużone o pół roku. Jednak Turniej o Puchar Polski – dwudniowa rywalizacja w Białołęckim Ośrodku Sportu – odbył się bez zakłóceń. W rywalizacji wzięły udział cztery pierwsze drużyny po rundzie zasadniczej PLKnW.

Trzeci raz z rzędu po trofeum sięgnęli koszykarze Orto-Resu Startu Rzeszów. Na białołęckim parkiecie nie było drużyny, która mogłaby im zagrozić. W finale – w meczu z KSN Start Warszawa – rzeszowianie niemal ani na chwilę nie oddali pola. Szybko zdobyli prowadzenie i w każdej kwarcie sukcesywnie je powiększali. Dwudziestodziewięciopunktowa różnica oddaje obraz gry. Trzecie miejsce zajęła ekipa IKS GTM Konstancin, pokonując w „małym finale” Start Wrocław 60:46.