Elbląg stolicą polskiej siatkówki osób niepełnosprawnych

25.11.2010
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: KSN Start Warszawa, IKS Atak Elbląg

Dwa tytuły mistrzów Polski zdobyli w ostatnim czasie siatkarze Ataku Elbląg. Najpierw w Zielonej Górze elblążanie wywalczyli mistrzostwo kraju w siatkówce na stojąco, a dwa tygodnie po tym wydarzeniu – w Poznaniu, gdzie w brawurowy wręcz sposób „zmietli” swoich rywali.

W poznańskim turnieju finałowym tegorocznych rozgrywek o mistrzostwo Polski siatkarzy siedzących Atak wygrał trzy spotkania – wszystkie bez straty seta: ze Startem Wrocław 3:0 (25:22, 25:17, 25:21), ze Startem Jelenia Góra 3:0 (25:19, 25:20, 25:16) i ze Startem Poznań 3:0 (25:23 25:22 25:19). Drugie miejsce wywalczyli siatkarze Startu Wrocław, a trzecie - zawodnicy Startu Poznań. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Ivan Plotnikow z IKS Atak Elbląg.

Skład drużyny IKS Atak – mistrza Polski: Tomasz Woźny, Krzysztof Wojtaszek, Marcin Hebda, Jan Maliszak, Jacek Sapela, Sylwester Czyż, Andrzej Młynarczyk, Mariusz Wojdag, Janusz Szarwark, Jacek Kozłowski, Dariusz Fercho, Seggii Shevchenko, Ivan Plotnikow, Roman Pryshchepa, Tadeusz Bogusz – trener, Aneta Rękas-Woźna – kierownik.