NYC Marathon: Skrzypiński nie schodzi z podium

10.11.2010
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Na drugim miejscu zakończył start w tegorocznym Maratonie Nowojorskim polski handbiker Arkadiusz Skrzypiński (Achilles Sopur Vobis Start Szczecin). To czwarty start Polaka w największej imprezie biegowej świata i zarazem czwarte podium – rok temu i przed trzema laty był trzeci, a w roku 2008 – wygrał.

Świetnie w Nowym Jorku zaprezentowali się pozostali Polacy: na 85 sklasyfikowanych zawodników Marek Szczepański był 14., a Mariusz Gryglas - 21. Skrzypiński – aktualny mistrz świata – był w Nowym Jorku o krok od wygranej. Jak pisze na swoim blogu:

"Początek to prawie 2 km podjazdu […]. Błyskawicznie odjeżdżają Dane Pilon z USA (zwycięzca z 2009 r.) i Alessandro Zanardi (Włoch, były kierowca Formuły 1), pościg rozpoczyna Francuz Joel Jeannot (wicemistrz świata), ja już doskonale znam tę trasę. Na końcu zjazdu z mostu (kolejne 2 km) byłem już na przodzie".

Zwycięzcą został Amerykanin, który w wyścigu pokonał włoską gwiazdę, a w ostatnim etapie – także Skrzypińskiego. - Francuz wyeliminował się sam – wspomina Polak.

Skrzypińskiemu do zwycięstwa zabrakło nieco więcej niż sekundy. "Wyeliminowany" Francuz zajął ostatecznie trzecie miejsce, tracąc do pierwszej dwójki dokładnie minutę czasu. Straty pozostałych 82 zawodników były zdecydowanie większe.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie organizatora.