MŚ w koszykówce głuchych: Polacy w pierwszej piątce

02.07.2010
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Po przegranych ćwierćfinałach o miejsca 5-8 zagrają polscy koszykarze i koszykarki w rozgrywanych w Lublinie Mistrzostwach Świata Niesłyszących Koszykarzy do lat 21. Do Polski przyjechało osiem drużyn żeńskich i 12 męskich.

Juniorki po tym, jak zajęły w rozgrywkach grupowych trzecie miejsce, uległy w finale bardzo silnym Szwedkom 41:72. Nasi juniorzy przegrali z Izraelem 63:78. W rozgrywkach grupowych na sześć zespołów zajęli miejsce trzecie. W piątek, w dalszej walce o miejsca 5-8 Polki zmierzą się z Irlandkami, a Polacy z Rosjanami.

Szczegółowe wyniki

Rozgrywane w Lublinie Pierwsze Mistrzostwa Świata Niesłyszących Koszykarek i Koszykarzy do Lat 21 to ogromne wyróżnienie dla Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących, która kilka lat temu wyciągnęła polski sport niesłyszących z zapaści, zdobywają uznanie międzynarodowe. Od września ubiegłego roku federacja jest jedynym ośrodkiem oficjalnie reprezentującym polski sport niesłyszących w świecie. Rok temu  na tych samych obiektach w Lublinie rozegrano Mistrzostwa Europy Niesłyszących Koszykarzy do Lat 21. Między innymi tą imprezą Lublin zdobył zaufanie władz międzynarodowych.

Mistrzostwa zakończą się w sobotę dwoma meczami finałowymi w obu kategoriach płci.