"Jelenia" górą na 20-lecie warszawskiego Startu

01.06.2010
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: Ksn.waw.pl

Siatkarze siedzący z Jeleniej Góry wygrali warszawski turniej siatkarski zorganizowany w maju z okazji 20-lecia istnienia Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start Warszawa. Jeleniogórzanie zwyciężyli we wszystkich meczach bez straty seta.

W turnieju wzięły udział drużyny: Jeleniej Góry, Lublina, Warszawy i w ostatniej chwili powołany został zespół Kadry Ligi – po wycofaniu się Wrocławia z powodu powodzi.

Mecz pomiędzy Jelenią Górą a Warszawą - przedwczesny finał turnieju - choć zakończył się wynikiem 3:0, był bardzo zacięty. Gospodarze podjęli walkę w każdym secie i każdy przegrywali po emocjonujących końcówkach. Nie jest to bez znaczenia. Sekcja siatkówki na siedząco działa w warszawskim klubie dopiero od ubiegłego sezonu.