Dobre miejsca szczecińskich handbikerów

26.04.2010
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Na drugim miejscu zakończył Arkadiusz Skrzypiński (Sopur Team Vobis Start Szczecin) swój występ na handbike'u w XXV Maratonie Hamburskim. Polaka wyprzedził tylko kolega z Sopur  Team - Niemiec Vico Merklein. Tymczasem w Polsce IX Cracovia Marathon wygrał inny szczecinianin - Zbigniew Wandachowicz.

Zawody w Hamburgu zostały zdominowane przez pierwszych dwóch zawodników, czyli  Skrzypińskiego i zwycięzcę - Merkleina. Niemiecko-polski duet zaatakował już na drugim kilometrze 42-kilometrowej trasy. Wynik 1:06,24 zwycięzcy to nowy rekord trasy. Skrzypiński, który do wyścigu stanął przeziębiony, finiszował w czasie o 20 s gorszym. Obaj wypracowali na mecie ponadsześciominutową przewagę nad grupą pościgową.

- Zaatakowaliśmy z zaskoczenia i urządziliśmy sobie małą jazdę drużynową na czas. Wytrzymaliśmy ten moment, kiedy można było nas dogonić. Potem w grupie pościgowej coś pękło. Wszyscy odpuścili i patrzyli sobie w oczy, kto będzie trzeci na mecie… Dlatego nasza przewaga była tak duża - powiedział Skrzypiński.

To nie pierwsza taka współpraca Polaka z Niemcem podczas wyścigów handbikerów. Wcześniej, w Wielką Sobotę, Skrzypiński pomagał Merkleinowi w zwycięstwie w inaugurującym sezon w wyścigu we francuskim Rosenau. Szczecinianin liczy teraz na pomoc Niemca podczas sierpniowych mistrzostw świata.

- To nie będzie tak, że będziemy ustalać, kto z nas będzie pierwszy na mecie. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i w niej upatrujemy szanse na medale w wyścigu szosowym podczas tych mistrzostw - powiedział Skrzypiński.

Mistrzostwa świata w kolarstwie paraolimpijskim odbędą się 17-22 sierpnia w kanadyjskim Baie-Comeau.

Wyniki XXV Maratonu Hamburskiego

W miniony weekend handbikerzy ścigali się także w Krakowie. Dziewiątą edycję Cracovia Marathon wygrał Zbigniew Wandachowicz (Start Szczecin) przed Bogdanem Królem (IKS Lotos Orneta). Na trzecim miejscu na metę na krakowskich Błoniach przybył Zbigniew Baran (Start Bielsko-Biała).