Niesłyszący mistrzowie bieżni

01.04.2010
Źródło: inf. własna

74 zawodników z 12 klubów wzięło udział w III Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce Niesłyszących, które po raz pierwszy odbyły się w Spale. W klasyfikacji medalowej wygrał UMKSN Poznań. Drugie miejsce zajął Spartan Lublin, a na trzecim była Wisła Bydgoszcz.

Wśród zawodniczek najlepiej wypadła nasza lekkoatletyczna gwiazda - Magdalena Bachmatiuk, zwyciężając w biegach sprinterskich na 60 i 200 m. Wśród zawodników pozostawił w polu konkurencję Michał Kulpa, który wygrał biegi na 800 i 1500 m.

Wielkim nieobecnym spalskich krajowych mistrzostw był złoty medalista z ostatnich igrzysk niesłyszących w Tajpej, Rafał Nowak, który kilka dni wcześniej wygrał sześciokilometrowy XXXVIII Cross „Życia Mysłowic”.