MŚ w pływaniu: Golus i Otowski na czwartych miejscach

07.12.2017
Autor: Adrian Lipiński, fot. Robert Szaj
polska zawodniczka płynie w basenie

Dwukrotnie tuż za podium uplasowali się Michał Golus i Kamil Otowski podczas piątego dnia mistrzostw świata w pływaniu rozgrywanych w Meksyku.

Chińczycy ze złotem

Dobry występ ma za sobą debiutujący na MŚ Michał Golus. Polak w finale 100m st. motylkowym klasy S8 uzyskał czas 1:04.31, przegrywając o 0,25s brąz z reprezentantem gospodarzy Luis Armando Andrade Guillenem. Mistrzostwo świata zdobył Chińczyk Haijiao Xu z rekordem mistrzostw 59,70 sek. Srebro zdobył jego rodak Guanglong Yang (+2,67 sek.).

Czwarte miejsce to dorobek również Kamila Otowskiego. 18-latkowi do medalu zabrakło niemal jedenaście sekund, o które wyprzedził go trzeci na podium Chińczyk Liankang Zou. Polak dystans 200m st. dowolnym pokonał w czasie 4:21.72. Mistrzem świata został Benying Liu z Chin z rekordem mistrzostw, Azjata pokonał o 1,35 sek. rodaka Liankanga Zou.

Piąte i siódme miejsce

Z trzecim czasem do finału 100m st. motylkowym S10 awansował Patryk Karliński. W finale nasz reprezentant zakończył wyścig na piątej pozycji z czasem 1:02.82. Złoto zdobył Andre Brasil z Brazylii, który jako jedyny zszedł poniżej minuty (57,90 sek.) Ze srebra cieszył się David Levecq z Hiszpanii (+2,87 sek.), a z brązu Pam Rodrigues z Brazylii (+3,47 sek.).

Siódmą pozycję na dystansie 50m st. dowolnym S4 zajęła Karolina Hamer. 36-latka uzyskała czas 58,70s. Do zwyciężczyni Włoszki Monici Boggioni, która ustanowiła nowy rekord mistrzostw, straciła 19,91s. Srebro ku uciesze gospodarzy wywalczyła Nely Miranda Herrera (+4,18 sek.). Podium uzupełniła Chinka Jiao Cheng (+4,24 sek./ rekord Azji).

Na tej samej pozycji co Karolina Hamer zakończył wyścig na 50m st. dowolnym S3 Jacek Czech. Polak uzyskał czas 1:00.96. Triumfował z rekordem świata 38,81 sek. Wenpan Huang, który pokonał o 0,89 sek. Meksykanina Diego Lopeza Diaza oraz 7,90 sek. Włocha Vincenzo Boni.