Polscy siatkarze na ósmym miejscu ME

14.11.2017
Autor: Adrian Lipiński, fot. Robert Szaj
Piłka do siatkówki wisząca tuż nad siatką

Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco, trenowana przez Bożydara Abadżijewa, została sklasyfikowana na ósmej lokacie podczas rozgrywanych w chorwackim mieście Porec Mistrzostw Europy. Polki nie startowały w zawodach.

Ósme miejsce

Męska część polskiej reprezentacji rozpoczęła udział w imprezie od przegranego w trzech setach meczu z gospodarzami turnieju, Chorwatami. Następnie rywalami Polaków byli Włosi, a stawką spotkania był awans do ćwierćfinału. Mecz nasi siatkarze rozstrzygnęli na swoją korzyść i wywalczyli awans do najlepszej ósemki mistrzostw Europy.

W fazie pucharowej biało-czerwoni rywalizowali z faworyzowaną Ukrainą, niestety rywale byli zbyt mocni i mecz zakończył się wynikiem 0:3 – tym samym pozostała walka o miejsca 5-8.

Kolejne dwa spotkania nie przyniosły zwycięstwa Polakom. Po przegranej 0:3 z Holandią i 1:3 z Serbią sklasyfikowano naszą drużynę na ósmej lokacie w gronie trzynastu zespołów.

Rosjanie zgarniają złota

Złote medale wywalczyli Rosjanie pokonując w finale Ukraińców 3:0. Na najniższym stopniu podium stanęli Bośniacy, którzy pokonali grających przed własną publicznością Chorwatów 3:0. Z piątym miejscem z Porec wyjadą Niemcy, którzy wygrali 3:1 z Holendrami.

W turnieju kobiet udział wzięło dziewięć reprezentacji narodowych. Również w przypadku tych rozgrywek złoto powędrowało do Rosjanek, które pokonały Ukrainki bez straty seta. Brązowe krążki przywiozą do kraju Holenderki, po zwycięstwie z Finlandią 3:0.