Sprawdź, kto wygrał Lubuski Puchar w strzelectwie sportowym

07.11.2017
Autor: inf. pras.
kilku zawodników strzela z broni

W dniach 3-5 listopada w Zielonej Górze odbył się VII Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w którym brali udział zawodnicy ze Słowacji i z jednostek START w Polsce (Białystok, Szczecin, Gorzów Wlkp., Olsztyn, Zielona Góra) oraz Skorpion Polkowice, Legia Warszawa i AZS Uniwersytet Zielonogórski, włącznie z zawodnikami kadry narodowej.

Spośród podopiecznych trenera Marka Maruchy bezkonkurencyjny był Szymon Sowiński, paraolimpijczyk z Rio de Janeiro, w swojej koronnej konkurencji P1 (pistolet pneumatyczny, 60 strzałów) – zajął  I miejsce wynikiem w finale 232,2 pkt. Tym samym ustanowił nowy rekord Polski, pokonując swoich rywali: Sławomira Okoniewskiego (START Szczecin) – 225,2 pkt, Kacpra Pierzyńskiego (START Gorzów Wlkp.) – 205,1 pkt. oraz Filipa Rodzika (Skorpion Polkowice) – 165,6 pkt. W drugiej konkurencji P5-pistolet standard Sowiński również zwyciężył uzyskując wynik – 356 pkt.

Do finałów zakwalifikowali się również:

• w karabinie Jan Ciborski,
  • w pistolecie Marlena Przezdzięk i Sebastian Cielecki, którzy zajęli miejsca poza podium.

Organizatorem imprezy było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.