Rekord życia i pięć razy pierwsze miejsce. Sukcesy pływaków z Zielonej Góry

24.10.2017
Autor: inf. pras., na zdjęciu od lewej: Oliwia Mróz, Oliwer Kałek i Kamil Orwat
od lewej: Oliwia Mróz, Oliwer Kałek i Kamil Orwat, pływacy zielonogórskiego Startu

W dniach 20-22 października 2017r. w Tychach zawodnicy z niepełnosprawnością sekcji pływania Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra uczestniczyli w „X Ogólnopolskim Mityngu Pływackim im. Maćka Maika”, zawodnika kadry Polski, który zdobywał medale na Igrzyskach Paraolimpijskich. W zawodach startowało około 330 zawodników z całego kraju, w tym osoby z niepełnosprawnością oraz pełnosprawni. Zawody rozgrywane były w systemie open oraz w 13. grupach startowych.

Trzyosobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, prowadzona przez trenera Franciszka Zienkiewicza, spisała się bardzo dobrze. Zawodnicy 5-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium, 3-krotnie na miejscu drugim i 2-krotnie na miejscu trzecim.

Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Oliwer Kałek:

• zajął I miejsce – Open 100m stylem grzbietowym, czasem 1:07,81 (główna konkurencja mityngu),
  • zwyciężył również na dystansie 50m stylem grzbietowym czasem 0:31,21 oraz 100m stylem grzbietowym czasem 1:09,21,
  • zajął III miejsce - 50m stylem dowolnym, czasem 0,29,33.

Dobrze zaprezentowała się także Oliwia Mróz:

• dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium: na 100m stylem grzbietowym, czasem 1:52,22 (rekord życiowy); na 200m stylem zmiennym, czasem 4:09,12 (rekord życiowy),
  • zajęła II miejsce - 50m stylem grzbietowym, czasem 0:52,69,
  • III miejsce - 50m stylem dowolnym czasem 0:46,0,

Natomiast Kamil Orwat zajął dwa drugie miejsca: na 50m stylem motylkowym czasem 0:50,18 i na 50m stylem grzbietowym czasem 0:42,77.