Zielona Góra: złoto i brąz naszych tenisistów stołowych

13.10.2017
Autor: inf. pras.
zawodnicy grający w tenis stołowy

Wywalczone dwa medale! Sukcesem zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze zakończyły się Mistrzostwa Europy Lasko 2017.

W dniach 26 września -5 października 2017r. w miejscowości Lasko w Słowenii odbyły się Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. W składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa znalazło się czterech zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start”  w Zielonej Górze: Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki i Igor Misztal, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, oraz Tomasz Jakimczuk, podopieczny trenera Jacka Kaczmarka.

Niespodziankę sprawił Igor Misztal, zdobywając złoty medal w grze drużynowej w 10. grupie. W zespole z Patrykiem Chojnowskim (Start Szczecin), najlepszym w tej grupie zawodnikiem na świecie, wygrali wszystkie swoje mecze 2:0. Jest to największy sukces życiowy tego młodego zawodnika.

Udana gra

Nie zawiedli również paraolimpijczycy. Rok po igrzyskach Rio de Janeiro Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki światowej. W ich koronnej konkurencji – grze drużynowej wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Europy. W grach eliminacyjnych pokonali wszystkich rywali, wychodząc z grupy na I miejscu. W  ćwierćfinale byli zdecydowanie lepsi od Belgów, których pokonali 2:0. A w półfinale ulegli reprezentacji Szwecji 0:2 zajmując ostatecznie III miejsce.

Tomasz Jakimczuk (grupa II), grając w zespole z Rafałem Czuperem (Start Białystok), nie wyszedł z grupy eliminacyjnej. Zawodnicy zajęli ostatecznie miejsce IX-XII.

Sportowcy startowali także w klasyfikacji indywidualnej. Cała czwórka zaprezentowała się bardzo dobrze, wychodząc ze swoich grup eliminacyjnych i kwalifikując się do dalszych rozgrywek. Najlepiej wypadli Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, zajmując w swojej najliczniejszej 28-osobowej grupie miejsce V-VIII. Igor Misztal i Tomasz Jakimczuk zajęli miejsca IX-XVI.