Ampfutboliści z brązowym medalem mistrzostw Europy!

09.10.2017
Autor: inf. pras., fot. Bartłomiej Budny
Uradowani piłkarze skaczą na boisku jeden na drugiego

Ampfutbolowa reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w Turcji. Po emocjonującym meczu i dogrywce nasi zawodnicy wygrali z Hiszpanią spotkanie o trzecie miejsce 3:1.

Po zakończeniu drugiej połowy było ciągle 0:0. Dopiero w pierwszej połowie dogrywki Polacy zdobyli dwa gole (Jakub Kożuch i Bartosz Łastowski), a w drugiej połowie Hiszpanie odpowiedzieli bramką na 2:1.

Jednak w ostatniej akcji meczu Bartosz Łastowski strzelił swojego 11. gola w turnieju. Oznaczało to brązowy medal dla naszych zawodników.

Wcześniej Polacy przeszli jak burza przez mecze grupowe (5:1 z Francją, 4:0 z Belgią i 3:0 z Włochami) oraz ćwierćfinał (5:0 z Irlandią). Niestety, w półfinale lepsza okazała się Turcja. Gospodarze pokonali Polaków 2:0.