7 medali tenisistów z Zielonej Góry na Czech Open 2017

12.09.2017
Autor: inf. pras.
dwójka Polaków gra w tenisa stołowego

W dniach 7-9 września w czeskiej miejscowości Ostrava odbył się Międzynarodowy Klasyfikacyjny Turniej Niepełnosprawnych w tenisie stołowym – CZECH OPEN 2017, w którym uczestniczyli zawodnicy zielonogórskiego „Startu” zdobyli siedem medali.

Bardzo dobrze powiodło się w Czechach Igorowi Misztalowi, który indywidualnie w klasie 10. zdobył złoty medal, a w grze podwójnej, grając z kolegami z kadry – srebro. Kolejne medale dołożyli paraolimpijczycy w najliczniejszej óśmej klasie. Piotr Grudzień wygrał srebro indywidualnie, a tuż za nim uplasował się Marcin Skrzynecki z brązowym medalem. Wspólnie w grze podwójnej wywalczyli dodatkowo srebrny medal, przegrywając jedynie z zespołem z Węgier.

Miłą niespodziankę sprawił Tomasz Jakimczuk, który konkurując z paraolimpijczykiem Rafałem Czuperem zdobył złoty medal w klasyfikacji osób grających na wózkach. Wygrali oni wszystkie pojedynki zarówno eliminacyjne, jak i finałowe. Indywidualnie Tomasz Jakimczuk dołożył brązowy medal w klasie 2 (zawodnicy grający na wózkach inwalidzkich).

Dla czwórki zawodników: Jakimczuka, Misztala, Grudnia i Skrzyneckiego, podopiecznych trenerów Lucjana Błaszczyka oraz Jacka Kaczmarka, udział w turnieju był dobrą formą przygotowań przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dn. 26 września - 6 października w miejscowości Lasko na Słowenii.