Kolejne medale Polaków na XXIII Letnich Igrzyskach Głuchych w Samsun

26.07.2017
Autor: Mateusz Różański fot. Polski Związek Sportu Niesłyszących
Trzy zawodniczki prezentują medale. Od lewej: dwie Białorusinki i Polka

Nasi pływacy po raz kolejny pokazali klasę – Julia Chmielewska i Artur Pióro zdobyli podczas XXIII Letnich Igrzysk Głuchych w tureckim Samsun swoje trzecie medale.

Julia Chmielewska ma w tym roku powody do zadowolenia. Po srebrze stylem klasycznym na 50 m i brązie w tym samym stylu na 200 m, zdobyła trzecie w pływaniu stylem klasycznym na 100 m, uzyskując czas 1.15,77. Wyprzedziły ją jedynie Białorusinki: Aksana Petruszenko (1.12,33) i Natalia Diejewa (1.15,67).

Po raz trzeci na podium stanął też Artur Pióro, srebrny medalista w pływaniu stylem dowolnym na 400 metrów i uczestnik polskiej sztafety pływackiej (brązowy medal na dystansie 4x200 m stylem dowolnym). We wtorek zdobył kolejny brązowy medal w swoim ulubionym stylu dowolnym na 1500 m. Polak na tym dystansie osiągnął czas 16.12,34. Przed nim finiszowali jedynie rewelacyjny podczas tych Igrzysk Japończyk Satoi Fujihara (15.37,64) i Włoch Federico Tamborini (16.00,93).

Trzech zawodników na podium prezentuje medale. Od lewej: Włoch, Japończyk i Polak

Polacy mają już na koncie 10 medali (jeden złoty, dwa srebrne i siedem brązowych). Aż osiem z nich wywalczyli pływacy. W tej chwili nasza reprezentacja zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji medalowej.