Cztery medale Polaków na XXIII Letnich Igrzyskach Głuchych!

21.07.2017
Autor: Mateusz Różański, Eugeniusz Morawski, fot. Polski Związek Sportu Niesłyszących
Źródło: inf. pras.
Twoje pływaków (2 mężczyzn i kobieta) prezentuje swoje medale

Rewelacyjne wieści docierają do nas z Turcji! Julia Chmielewska, Dominika Mateuszczyk, Artur Pióro i Konrad Powroźnik – to nazwiska pierwszych polskich medalistów odbywających się w tureckim Samsun w dniach 18-30 lipca 2017 r. XXIII Letnich Igrzysk Głuchych. Najwięcej medali, bo aż trzy, w tym jeden złoty, zdobyli pływacy (na zdj.).

Szczęśliwy dla polskiej reprezentacji okazał się trzeci dzień igrzysk, 20 lipca. Pierwszym polskim medalem było srebro w pływaniu stylem dowolnym na 400 metrów Artura Pióry, zdobywcy dwóch złotych medali na poprzednich igrzyskach w Sofii w 2013 roku. Polaka pokonał jedynie reprezentant Japonii Satoi Fujihara, który od naszego reprezentanta był szybszy o niecałe pięć sekund.

Powroźnik pomścił Piórę

Szybszy od Fujihary był z kolei na dystansie 200 metrów stylem motylkowym Konrad Powroźnik, który zdobył pierwszy polski złoty medal na tych igrzyskach, osiągając czas 2.04,94.

Z medalem wraca też pływaczka Julia Chmielewska, która zdobyła brąz podczas na 50 m stylem klasycznym. Do srebra, zdobytego przez Irynę Tereszczenko z Ukrainy, zabrakło jej ledwie siedem setnych sekundy. Wygrała Aksana Petruszenka z Białorusi.

Tyle medali, co w Sofii

Jednak nie tylko w basenie Polacy świetnie sobie radzą, co udowodniła Dominika Mateuszczyk (pierwsza z prawej na zdj. poniżej), zdobywając brązowy medal w judo w kategorii do 52 kg.

Cztery zawodniczki z różnych krajów, w tym Polka, prezentują swoje medale. W Tle napis: 2017 Samsun

Polska reprezentacja dobrze radzi sobie dobrze także w sportach zespołowych. Po zażartej walce polskie futbolistki pokonały Rosjanki 1:0. Teraz nasze reprezentantki czeka starcie z gospodyniami, Turczynkami. Gratulacje należą się też naszym siatkarkom, które pokonały Brazylijki 3:2.

W tej chwili Polska reprezentacja ma już tyle medali, ile zdobyła podczas igrzysk cztery lata temu w Sofii. W tabeli medalowej nasza reprezentacja zajmuje obecnie czwarte miejsce. Prowadzą Rosja (7 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe medale), przed Ukrainą (4-2-5) i Turcją (2-0-0).