Medal dzień po dniu! Barbara Niewiedział ze srebrem mistrzostw świata w Londynie

18.07.2017
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Robert Szaj (na zdj. Barbara Niewiedział podczas Igrzysk w Rio)
Barbara Niewiedział startuje z bloków

Barbara Niewiedział zdobyła srebrny medal na dystansie 400 m (kat. T20) podczas odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. To jej drugi medal podczas tych zawodów.

Barbara Niewiedział mogła być zmęczona, ponieważ dzień wcześniej po wspaniałym biegu wygrała rywalizację na dystansie 1500 m.

Jest jednak zbyt ambitna, by myśleć o zmęczeniu. Finał 400 m zaczęła bardzo mocno. Na ostatnią prostą wyszła jako druga zawodniczka i mimo ogromnego naporu Anais Rari Borji z Ekwadoru, broniła się przez kilkadziesiąt metrów.

Skutecznie. Wpadła na metę tuż przed rywalką i zdobyła srebrny medal. Bezkonkurencyjna była tym razem jedynie Amerykanka Breanna Clark, która wynikiem 56,33 pobiła rekord świata.