Na nic finałowe szarże. Drugie miejsce Polaków w Amp Futbol Cup 2017

25.06.2017
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. T. Przybyszewski
Widok z tyłu bramki. Z prawej strony bramkarza z piłką atakuje polski zawodnik, inni zawodnicy w polu bramkowym

Na nic zdały się zaciekłe polskie szarże w drugiej połowie finałowego meczu. Nie udało się odrobić jednobramkowego prowadzenia Anglików i nasi zawodnicy musieli się zadowolić drugim miejscem w rozgrywanej w Warszawie VI edycji turnieju Amp Futbol Cup.

Obie drużyny szły do finału jak burza. Polacy w sobotę, 24 czerwca 2017 r., pokonali Japonię 6:1 i Grecję 11:0, a następnego dnia w półfinale wygrali 4:1 z Irlandią. Anglicy zaś zwyciężyli w meczach z Francją (2:0), Irlandią (3:0) i w półfinale z Japonią 4:0.

Anglicy zamknięci

W finale, rozgrywanym przy ul. Kawęczyńskiej 44, spotkały się więc dwie godne siebie drużyny. Anglicy zdobyli prowadzenie na początku drugiej części spotkania. Od tego momentu wściekli gospodarze w praktyce zamknęli rywali na ich połowie. Anglicy wyprowadzali jedynie, groźne niekiedy, kontry.

Polacy atakowali cały czas, jednak nie udało się sforsować obrony rywali. Nie pomógł nawet znakomity strzał Bartosza Łastowskiego, zwanego „Messim”, oddany w ostatniej minucie meczu. Skierowaną tuż przy prawym słupku piłkę angielski bramkarz zdołał sparować na rzut rożny. Po chwili rozległ się ostatni gwizdek sędziego. Anglicy zrewanżowali się więc Polakom za zeszłoroczną porażkę 5:2 w półfinale Amp Futbol Cup.

Trzecie miejsce w tegorocznym turnieju zdobyli Japończycy, czwarte – Irlandia, piąte – Francja, a na szóstym miejscu zawody zakończyli Grecy.