Lewy panel

Wersja do druku

IPC: Hokeiści ze Szwecji i z Korei powalczą o medale w Vancouver

23.11.2009

Szwedzcy hokeiści na sledżach wygrali turniej kwalifikacyjny do igrzysk paraolimpijskich w Malmo. W finale pokonali Koreę Połodniową 3:2. Kwalifikację paraolimpijską zapewnili sobie także drudzy w Malmo - Koreańczycy.

BramkaTrzecie miejsce wśród czterech drużyn, które wzięły udział w turnieju, zajęli Niemcy. W meczu o brąz pokonali Estonię 2:1.

Są już więc znani wszyscy uczestnicy hokejowego turnieju paraolimpijskiego. W grupie A zagrają: mistrz świata Stany Zjednoczone, Japonia, Czechy i Korea Południowa, w grupie B walczyć będą   Norwegia, Kanada (mistrz paraolimpijski), Włochy i Szwecja.

Listopadowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Vancouver był w zasięgu naszych hokeistów. O miejsce w tych zawodach walczyli w majowych mistrzostwach świata grupy B. Polscy hokeiści przegrali. W decydującym meczu (był to mecz półfinałowy mistrzostw) po bardzo zaciętej grze ulegli Estończykom 2:3.