Niemieccy niesłyszący kopią najlepiej?

30.10.2009
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Niemieccy piłkarze niesłyszący zajęli dwa pierwsze miejsca w rozegranym w Poznaniu II Międzynarodowym Turnieju Futsalowym Niesłyszących. Turniej wygrali zawodnicy HSC Schleswig, pokonawszy na boisku BSC Comet Berlin i Noteć Inowrocław.

W zawodach, których organizacja rozrosła się do rozmiarów małych mistrzostw, wzięły udział  tylko drużyny męskie. Turniej kobiecy odwołano ze względu na zbyt małą liczbę drużyn, które zgłosiły swój akces.

Ekipy podzielono na cztery grupy. Po rozbudowanej części eliminacyjnej odbyły się półfinały. Po nich mecz o trzecie miejsce i finał.

W meczu o brąz jedyny polski medalista Noteć Inowrocław pokonał GSV Hildesheim 3:1 (2:1), a walkę o złoto rozstrzygnęli pomiędzy sobą Niemcy. W finale HSC Schleswig wygrał z BSC Comet Berlin 2:0 (1:0).

Klasyfikację na króla strzelców zwyciężył Stefan Hosler (12 goli), najlepszym zaś bramkarzem został Maciej Franek. Obaj reprezentują barwy zwycięzcy – HSC Schleswig.