Siatkówka: Wielki powrót Elbląga na tron

28.10.2009
Autor: Maciej Kowalczyk. Fot.: Christoffer Vittrup Nielsen/sxc.hu
Źródło: inf. własna

Siatkarze siedzący Ataku Elbląg pokonali 3:1 UKS Poznań i 3:0 Start Wrocław w rozegranym w Legnicy turnieju finałowym mistrzostw Polski i zdobyli tytuł krajowego mistrza. Srebrne medale wywalczyli zawodnicy z Poznania, a brązowe wrocławianie.

Piłka. Fot.: Christoffer Vittrup Nielsen/sxc.huSiła elbląskiej drużyny jest na tyle znana, że o niespodziance mowy być nie może. Jednak żadnego z zawodników Ataku nie ma w siatkarskiej kadrze Polski.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów, w tym powołana przed rokiem tzw. Dolnośląska Kadra Kobiet, która jako reprezentacja broniła barw Polski podczas elbląskich mistrzostw Europy. Panie po dzielnej walce tym razem okazały się słabsze od pozostałych dziewięciu drużyn.

Kolejnym sprawdzianem drużyny kierowanej przez Wiktora Żuryńskiegio i Jana Kowalskiego będzie rozegrany 7 listopada w Jeleniej Górze memoriał Jerzego Huberta Modrzejewskiego.