Wielki sukces polskich koszykarzy

26.10.2009
Autor: Maciej Kowalczyk, fot: sxc.hu
Źródło: inf. własna

Polscy koszykarze na wózkach zajęli czwarte miejsce na zakończonych w październiku 2009 r. w tureckiej Adanie mistrzostwach Europy. Dla podopiecznych grającego trenera Piotra Łuszyńskiego to wielki sukces. Dał im on przede wszystkim awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Birmingham.

Polacy w meczu o trzecie miejsce ulegli Wielkiej Brytanii 65:73. Tytuł mistrzowski wywalczyli Włosi, którzy w finale pokonali gospodarzy 64:52. W gronie cieszących się z awansu do MŚ Birmingham 2010 znalazło się pięć pierwszych drużyn tureckiego czempionatu – Włochy, Turcja, Wielka Brytania, Polska i Francja.

Na tym nie koniec naszych sukcesów. W klasyfikacji najlepszych strzelców na miejscach piątym i szóstym uplasowali się Polacy: nasz najlepszy obecnie strzelec Mateusz Filipski z dorobkiem 145 pkt. i  grający na co dzień w Niemczech Piotr Łuszyński – 144 pkt. Tę rywalizację wygrał Turek Ozgur Gurbulak, który przed własną publicznością zdobył w sumie 220 oczek.

Aż dwóch Polaków znalazło się w gronie zawodników wybranych do drużyny gwiazd turnieju – Piotr Łuszyński i Marcin Balcerowski.