Tajpej: Dramat polskiego biegacza

10.09.2009
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Na ósmym miejscu zakończył środowy bieg finałowy na 1500 m odbywających się na Tajwanie Igrzysk Niesłyszących polski długodystansowiec i mistrz świata wśród niesłyszących Rafał Nowak.

Logo DeaflympicsNasz reprezentant prowadził niemal do samego końca i myślami pewnie już był na podium. Parę metrów przed metą potknął się i przewrócił na bieżnię…

Leżącego Polaka wyprzedziło siedmiu zawodników z 12-osobowej stawki, w tym szczęśliwy zwycięzca Baxtone Menjo z Kenii.

Trudno powiedzieć, co było przyczyną pechowego upadku.

- Prawdopodobnie zapatrzył się na tablicę wyników. Atmosfera z naszej ekipie jest teraz taka, jakby zdarzyła się wielka tragedia. Dobrze, że jutro jest dzień przerwy - powiedział Stanisław Janiec, sekretarz Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących.

12. PARRA VALERA Amilcar José (1985) Wenezuela 04:22.39

Pozostali  polscy lekkoatleci w środę medali nie zdobyli. Ósme miejsce w rzucie młotem wynikiem 43,12 zajął Robert Sokół. Wygrał Japończyk Masatoshi Moromoto (61,08 m). Na dziewiątej pozycji dystans półtora kilometra pokonała Edyta Zaręba.