Trzy medale strzelca Szymona Sowińskiego

28.02.2017
Autor: inf. pras.
Szymon Sowiński z trzema medalami na szyi

Dwa złota i brąz wywalczył strzelec sportowy Szymon Sowiński w Pucharze Świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Podopieczny z Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra i trenera Marka Maruchy zaprezentował wysoki poziom sportowy podczas Pucharu Świata osób z niepełnosprawnością w Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki Szymonowi zagrano dwukrotnie Mazurek Dabrowskiego.

Startując w klasie SH1 zdobył dwa złote medale w konkurencji olimpijskiej P4-50 m pistolet mixed ustanawiając w finale nowy rekord świata wynikiem 225,1, w klasyfikacjach 527.Drugie złoto zdobył w konkurencji nieolimpijskiej P5-pistolet standard, pokonując rywali i uzyskując wynik 352.

Szymon Sowiński podczas strzelania

Brązowy medal Szymon zdobył w konkurencji P1-pistolet 10m w finale 226,9 , w klasyfikacyjnych strzelaniach 561. Zajął 5 miejsce w konkurencji P3-pistolet 25m mixed, uzyskując wynik 566 w kwalifikacjach.

Sukcesy sportowe potwierdzają wysoką formę Szymona i pokazują, że plasuje się w czołówce światowej.