Polacy w 1/8 finału Ligi Mistrzów Głuchych

22.02.2017
Autor: Eugeniusz Morawski, wiceprezes MKSN „Mazowsze” Warszawa, fot. matteo canessa/Freeimages.com
Piłki futbolowe w siatce

Zawodnicy MKSN „Mazowsze” Warszawa awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów Głuchych. Turniej odbywa się w hiszpańskiej Sewilli.

Polscy piłkarze trafili do grupy D. We wtorek, 21 lutego 2017 r., wygrali pierwszy mecz 3:1 z drużyną A.S.S. Bordeaux. Jeszcze tego samego dnia przyszła jednak wysoka porażka 1:7 z aktualnymi trzykrotnymi mistrzami, ekipą C.D.S. Huelva (Hiszpania).

O awansie zadecydować miał ostatni mecz grupowy – w środę z mistrzem Słowacji, S.K.N. Trencin.

Hat trick Szymańskiego

Już w pierwszej połowie udało się Polakom wypracować bezpieczną przewagę. Po dwóch golach Szymańskiego (w obu przypadkach asysty Bieniaka) i jednej Barzała (asystował Szymański) nasi gracze prowadzili do przerwy 3:1.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Obie drużyny strzeliły po dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 5:3. Szymański najpierw zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu (z podania Barzała), a przy ostatniej asystował Bieniakowi.

W ćwierćfinale na Polaków czekają mistrzowie Włoch, drużyna Real E Non Solo.