Wygrali w Manchesterze

26.05.2009
Autor: Maciej Kowalczyk, Fot.: East News

Z trzema medalami złotymi, trzema brązowymi i jednym srebrnym powrócili polscy lekkoatleci i pływacy z Paraolimpijskich Zawodów Pucharu Świata w Manchesterze. Najlepiej spisali się sprinterzy Marta Langer i Marcin Mielczarek oraz niewidomy pływak Damian Pietrasik. W Anglii od 20 do 25 maja rywalizowało ponad czterystu najlepszych paraolimpijczyków z całego świata.

Marcin Mielczarek triumfował w biegu na 200 m. Trzeci był na „setkę”. Niespodziankę sprawiła Marta Langer. Osiemnastoletnia biegaczka wygrała bieg na 100 m i zajęła trzecie miejsce na 200 m.

– To była okazja, żeby zawodnicy mogli zrewanżować się tym, którzy byli lepsi w Pekinie. Organizator zadbał, żeby przyjechało około dwustu lekkoatletów z czterdziestu państw – powiedział w Sportowym Wieczorze w TVP Info Wojciech Kikowski, trener paraolimpijskiej kadry LA. – Jednocześnie inni zawodnicy wystąpili poniżej swoich możliwości – dodał.

Tymi ostatnimi okazali się Alicja Fiodorow i Marcin Awiżeń. Fiodorow w Manchesterze zajęła trzecie miejsce w biegu na 200 m. Awiżeń – złoty medalista z Pekinu – w swojej koronnej konkurencji 800 m w brytyjskich zawodach zajął drugie miejsce.

Gorzej niż lekkoatletom poszło naszym pływakom. Tylko Damianowi Pietrasikowi udało się pokonać rywali na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Damian Pietrasik. Fot.: East News
Na zdjęciu: Damian Pietrasik. Fot.: East News

Paraolimpijskie Zawody Pucharu Świata w Manchesterze odbywają się w corocznym cyklu od 2005 r. Zaprasza się na nie najlepszych lekkoatletów, pływaków, kolarzy torowych oraz najsilniejsze drużyny koszykarskie.