Zwycięstwo Igora Sikorskiego w zawodach alpejskiego Pucharu Świata!

20.12.2016
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Robert Szaj
Igor Sikorski, siedzący na sledżu, podczas narciarskiego slalomu

Igor Sikorski wygrał slalom podczas pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata IPC w narciarstwie alpejskim (Kuhtai, Austria, 15-17 grudnia 2016 r.). 26-letni zawodnik, startujący w pozycji siedzącej (kat. LW11), pokonał 30 rywali.

„Tego się nie spodziewałem. Pierwsze podium i zwycięstwo w Pucharze Świata! – napisał Igor Sikorski na swoim profilu na Facebooku. – Trasa była dzisiaj bardzo twarda i technicznie trudna. Mimo błędu w drugim przejeździe udało się obronić pierwsze miejsce!!”.

Faktycznie, łatwo nie było. Połowa startujących nie ukończyła konkurencji. Polak prowadził już po pierwszym przejeździe. Z wynikiem 53,96 sek. wyprzedzał drugiego w klasyfikacji Amerykanina Joshuę Elliotta o 78 setnych sekundy.

W drugim przejeździe Sikorski miał piąty czas (54,51 sek.), jednak wystarczyło to do końcowego zwycięstwa. Z łącznym czasem gorszym o 65 setnych sekundy zakończył zawody Japończyk Taiki Morii. Trzeci, ze stratą do Polaka 1,45 sek., był Holender Jeroen Kampschreur. Amerykanin Elliott z 10. czasem w drugim przejeździe ukończył ostatecznie zawody na piątym miejscu.