Znamy zwycięzców Mistrzostw w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym

08.12.2016
Autor: inf. pras.
mężczyźni na podium

Już po raz szósty spotkali się w Strzegomiu najlepsi zawodnicy i zawodniczki, aby rywalizować o tytuły mistrzów w VI Integracyjnych Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Zawody odbyły się jak co roku w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, a udział w nich wzięło 19 zawodniczek i 45 zawodników, w tym zawodnicy z niepełnosprawnością z trzynastu klubów.

Najlepsi z najlepszych

Kategorię kobiet do 57 kg wygrała Aleksandra Sobczyk z KS-MOSSiTF Relax Kamienna Góra, która zaliczyła 60 kg, uzyskując 76,26 pkt., a jej koleżanka klubowa, Anna Hypś zajęła drugie miejsce z wynikiem 55 kg i 67,26 pkt. Trzecie miejsce przypadło Sylwii Mularczyk z UKS Eugen Knurów, która wycisnęła sztangę o wadze 50 kg, co dało jej 64,92 pkt.

Kategorię powyżej 57 kg wygrała Aneta Szot z Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza zaliczając 100 kg i 97,6 pkt., drugie miejsce zajęła utalentowana osiemnastoletnia Klaudia Nowak z UKS Pover Kuźnik Chorzów – 87,5 kg i 90,66 pkt., a na najniższym stopniu podium stanęła Kinga Moczydłowska ze Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza z wynikiem 95 kg i 86,05 pkt. Najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii open, która otrzymała wspaniały puchar i nagrody rzeczowe została reprezentantka Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza Aneta Szot, która wycisnęła sztangę ważącą 100 kg i uzyskała 97,6 pkt.

kobiety na podium

Juniorzy w formie

Klasyfikację open juniorów do lat 16 wygrał Bartosz Tokarski z Relaxu Kamienna Góra 130kg/81,3 pkt. Zwycięzcą juniorów do lat 18 został Ivan Mykulanynets ze Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnica 135 kg/90,77 pkt. Do lat 20 najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Piecha z Eugena Knurów - 145 kg/98,99 pkt., a wśród juniorów do lat 23 – Adrian Świerczyński z Stowarzyszenia Piękni i Zdrowi Dzierżoniów - 190 kg i 116,85 pkt.

Najlepszym zawodnikiem wśród zawodników z niepełnosprawnością został  61-letni Zbigniew Michen z Startu Wrocław, który od ponad 40 lat zajmuje się dźwiganiem ciężarów. Michen wycisnął sztangę ważącą 137,5 kg/ 96,15 pkt.

juniorzy na podium

Najlepszymi zawodnikami zawodów wśród wszystkich startujących zostali: Artur Kiczuk/KS Team Wrocław - 225 kg/126,38 pkt., wyprzedzając minimalnie Andrzeja Łaskawskiego z Pover Kuźnik - 220 kg/126,08 pkt., trzeci był Robert Sacewicz z Teamu Wrocław - 217,5 kg/122,84 pkt. Klasyfikację drużynową wygrał KS Team Wrocław sumą 52 pkt. nad KS-MOSSiTF Relax Kamienna Góra z dorobkiem 50 pkt. i UKS Eugen Knurów - 44 pkt.

Szczegółowe wyniki dostępne są pod linkiem pzkfits.pl (link otwiera się w PDF-ie).

Główny organizatorem zawodów był Klub Sportowy "Start" Strzegom w współorganizatorami Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Urząd Miejski w Strzegomiu, Starostwo Powiatowe Świdnica, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie.