Szkrzypiński na krakowskiej fali

27.04.2009
Autor: Maciej Kowalczyk

Polski Handbiker Arkadiusz Skrzypiński jest znów zwycięzcą. Po tym, jak przed tygodniem wygrał 113. edycję najstarszego maratonu na świecie - w Bostonie, tuż po powrocie ze Stanów Zjednoczonych okazał się najlepszym także w Cracovia Marathon, biegu który w niedzielę po raz ósmy odbył się w dawnej stolicy Polski.

Skrzypiński w Krakowie zadania łatwego nie miał. Finiszował w grupie wraz z dwoma innymi kolarzami. Z czasem 1:21,35 wygrał, pokonując o zaledwie sześć sekund Słowaka Zdenka Luklę (1:21,41). Trzeci na mecie był Zbigniew Wandachowicz (1:21.54), a czwarty - weteran polskiego handbike'u - Bogdan Król (1:23,21).

W Krakowie odbył się także wyścig na wózkach lekkoatletycznych (poruszanych rękoma bez pośredniego przeniesienia napędu). Rywalizowali również zawodnicy niedowidzący.