Zobacz zwycięzców turnieju tenisa stołowego

12.10.2016
Autor: inf. pras.
dwóch zawodników na wózkach gra w tenisa stołowego

Tomasz Jakimczuk, Tomasz Jackowski oraz zespół START Wrocław wygrali w trzech konkurencjach Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze w dniach 10-12 października 2016r. Organizatorem wydarzenia było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra.

W imprezie uczestniczyło 8 zespołów: START Szczecin, START Poznań, TOP Bolesławiec, START Wrocław, START Zielona Góra oraz zespoły z Czech i Niemiec.

Swoją obecnością zawody uświetnili paraolimpijczycy zielonogórskiego „Startu”, brązowi medaliści Igrzysk Paraolimpijskich – Rio de Janeiro 2016: Kamila Kubas (parakajakarstwo) i Marcin Skrzynecki (tenis stołowy), którzy odwiedzili uczestników turnieju.

Wyrównane umiejętności

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: turniej indywidualny – zawodnicy grający na wózkach, turniej indywidualny – OPEN oraz turniej drużynowy, w którym brali udział czołowi sportowcy z kraju i z zagranicy.

Wśród zawodników grających na wózkach zwyciężył Tomasz Jakimczuk ze START-u Zielona Góra, wygrywając z Danielem Staszakiem - 3:0, Łukaszem Januszke – 3:0,  przegrywając jedynie z Lechem Jabłońskim - 2:3. Drugie miejsce zajął Lech Jabłoński (START Poznań), a na trzecim miejscu uplasował się Daniel Staszak (START Wrocław). Pierwsza trójka zawodników miała taką samą liczbę punktów i o miejscach zadecydowały wyniki setów.

W turnieju indywidualnym – OPEN, po bardzo emocjonującym pojedynku wygrał Tomasz Jackowski (START Zielona Góra), który w meczu o pierwsze miejsce pokonał Pawła Jabłońskiego (START Wrocław) wynikiem 3:1. Trzecie miejsce zajął Michał Deigsler (START Poznań).

Wyniki drużyn

W turnieju drużynowym zwyciężył zespół START-u Wrocław, który pokonał START Poznań w finale 1:4. Trzecie miejsce zajął zespół TOP Bolesławiec, który wygrał z pierwszym zespołem START-u Zielona Góra w półfinale 3:2. Dalsza kolejność przedstawiała się następująco:

• V miejsce – START Szczecin,
  • VI miejsce – BSV Monachium,
  • VII miejsce – Hradec Kralove,
  • VIII miejsce – START Zielona Góra II.

Należy podkreślić bardzo wysoki poziom sportowy Międzynarodowego Turnieju i doskonałą grę zawodników. Był to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Drużynowymi i Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbędą się w dniach 25-27.11.2016r. oraz 09-11.12.2016r. w Gdańsku.