Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Brązowa „ósemka”. Łuczniczka Milena Olszewska po dramatycznym meczu zdobywa trzecie miejsce

16.09.2016
Milena Olszewska mierzy z łuku siedząc na krzesełku

Milena Olszewska po niezwykle emocjonującym pojedynku z Koreanką Hwa-Sook Lee zdobyła brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio w konkurencji łuku klasycznego w kat. open. O zwycięstwie zdecydowała ostatnia strzała.

Zanim Milena Olszewska zmierzyła się z Koreanką o brązowy medal, wcześniej w rundzie kwalifikacyjnej z wynikiem 619 punktów zajęła czwarte miejsce.

Następnie rozprawiała się z kolejnymi rywalkami. Były to: Pooja Pooja z Indii (6:2), Wasana Khuthawisap z Tajlandii (6:0) i Ieva Melle z Łotwy (6:0). W półfinale wpadła na znakomitą Chinkę Wu Chunyan. Polka przegrała niestety 1:7 i pozostała jej walka o brąz.

Jak robot

Milena Olszewska znakomicie rozpoczęła spotkanie o trzecie miejsce z Koreanką Hwa-Sook Lee. W pierwszym secie raz trafiła w „10” i łatwo wygrała go 27:21. Drugi set był bardziej wyrównany, jednak trzecią strzałę Koreanka posłała w „czwórkę” i Polka wygrała 21:18.

Niestety, od trzeciego seta Lee zaczęła strzelać jak robot. W kolejnych dwóch partiach pięć razy trafiła „dziewiątkę”, na co Polka nie potrafiła znaleźć odpowiedzi. Zrobił się remis w setach i o wyniku zdecydować miała partia piąta.

Wojna nerwów

W piątym secie obie zawodniczki strzelały równo – po dwóch próbach było 17:17. Trzecią strzałę obie zawodniczki posłały w „dziewiątkę”. A więc remis.

Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebny był baraż, w którym każda zawodniczka ma po jednym strzale. Najpierw Olszewska trafiła w „ósemkę”. Chwila oczekiwania i... „siódemka” Koreanki! A więc to Polka wygrała tę wojnę nerwów.

Polka powtórzyła tym samym w Rio wynik z Londynu 2012.

To 30. medal reprezentacji Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio. Nasi zawodnicy zdobyli do tej pory 6 złotych krążków, 14 srebrnych i 10 brązowych.

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.