Rafał Wilk z drugim medalem Igrzysk w Rio. Tym razem srebrnym

15.09.2016
Rafał Wilk jedzie handbikem w wyścigu

Rafał Wilk zdobył drugi medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio. Po złocie w „czasówce” tym razem wywalczył srebro w wyścigu ze startu wspólnego (kat. H4).

Wilk bronił złota w tej konkurencji sprzed czterech lat z Londynu, jednak kolarski wyścig ze startu wspólnego to zawsze odrębna historia.

3 sekundy od złota

Rafał Wilk długo prowadził grupę ośmiu najszybszych kolarzy. Przed metą zawodnicy rozpoczęli końcowy atak. Tym razem lepszy o 3 sekundy okazał się Niemiec Vico Merklein.

Z kolei 3 sekundy za Polakiem na mecie zameldowali się dwaj Francuzi: Joel Jeannot i Mathieu Bosredon. Minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy.

Drugi z Polaków, Arkadiusz Skrzypiński, skończył wyścig na miejscu 10.

Polska z zajmuje obecnie 13. miejsce w klasyfikacji medalowej Igrzysk w Rio. Nasi zawodnicy zdobyli 28 krążków – 6 złotych, 14 srebrnych i 8 brązowych.

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.