Od 0:2 do 3:2. Znakomita pogoń Karoliny Pęk i brąz w tenisie stołowym

13.09.2016
Autor: Tomasz Przybyszewski
Grafika z napisem: mamy brąz i nazwisko: Karolina Pęk

Karolina Pęk po zaciętym meczu pokonała reprezentantkę gospodarzy, Danielle Rauen, i zdobyła brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio (klasa 9).

Dwa pierwsze sety wygrała Brazylijka, oba do ośmiu. Następne dwa to już coraz lepsza gra Polki. Trzecią partię wygrała do dziewięciu, a czwartą do pięciu. Był to dobry prognostyk przed decydującym starciem.

Na początku piątego seta Polka prowadziła już dwoma punktami, jednak Rauen zdołała wyrównać. Pęk znów objęła prowadzenie, Brazylijka wyrównała. Jednak kolejnej szarży naszej zawodniczki nie wytrzymała. Pęk zdobyła sześć punktów z rzędu, wynikiem 11:5 nie pozostawiając złudzeń, komu należy się brązowy medal.

18-letnia Karolina Pęk zdobyła swój drugi brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich. Cztery lata temu w Londynie była trzecia w rywalizacji drużynowej.