Rafał Czuper ze srebrnym medalem w tenisie stołowym

13.09.2016
Rafał Czuper gra na wózku w tenisa stołowego

Rafał Czuper przegrał 1:3 w finałowym meczu turnieju paraolimpijskiego w Rio z Francuzem Fabienem Lamiraultem (klasa 2, zawodnicy grający na wózkach).

Co najbardziej ludzi Rafał Czuper? Zapytano go o to w ankiecie dla Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. „Wygrywać” – odpowiedział.

Tym razem musiał jednak poradzić sobie z porażką.

Set za set

Polak nie zaczął dobrze meczu. Pierwszego seta przegrał do sześciu. Druga partia była w jego wykonaniu zdecydowanie lepsza, wygrał ją 11:5.

W trzecim secie początkowo był remis, do 3:3. Potem Francuz odskoczył na dwa punkty i Polakowi nie udało się go już dogonić. Lamirault wygrał 11:8.

Życiowy sukces

Czwarty set też nie zaczął się najlepiej. Prowadził Francuz, jednak Polak wyrównał na 4:4, by wkrótce wyjść na dwupunktowe prowadzenie 7:5. Lamirault wyrównał jednak i wyszedł na prowadzenie. Polak dogonił, jednak to Francuz miał wkrótce piłkę meczową, którą wykorzystał. Wynik 11:9 oznaczał srebrny medal dla Rafała Czupera.

To i tak największy, jak do tej pory, sukces w karierze 28-letniego zawodnika Startu Białystok. Wcześniej zdobył srebrny medal drużynowo podczas mistrzostw świata w Pekinie w 2014 i złoty medal w singlu podczas mistrzostw Europy w 2013 r. w Lignano.

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.