Piotr Grudzień z brązowym medalem w tenisie stołowym

13.09.2016
Piotr Grudzień serwuje piłeczkę przy stole do tenisa

Brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio wywalczył tenisista stołowy Piotr Grudzień, startujący w klasie 8. W spotkaniu o trzecie miejsce pokonał Ye Chaoquna z Chin 3:2.

Mecz był dość wyrównany, a zawodnicy na przemian wygrywali kolejne sety. Pierwszą partię do sześciu wygrał Grudzień, kolejną do pięciu Ye, trzecia padła łupem Polaka (11:9), a w czwartej to znów Chińczyk był lepszy (11:3).

Piątego seta do trzech wygrał Piotr Grudzień i mógł cieszyć się ze swojego trzeciego medalu Igrzysk Paraolimpijskich. Poprzednio zdobył złoto w Londynie w rywalizacji drużynowej (razem z Marcinem Skrzyneckim) oraz srebro w Pekinie w singlu.

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.