Tenis stołowy. Siemieniecka, Partyka, Czuper i Chojnowski zagrają o złoto

11.09.2016
Rafał Czuper gra na wózku w tenisa stołowego

Krystyna Siemieniecka, Natalia Partyka, Rafał Czuper i Patryk Chojnowski wystąpią w finałach swoich klas sprawności na Igrzyskach Paraolipijskich w Rio. Ich półfinałowe mecze były niezwykle zacięte.

Półfinał Natalii Partyki, obrończyni tytułu mistrzyni paraolimpijskiej, z Bruną Alexandre (kl. 10) rozpoczął się dla Polki źle. Pierwszego seta wygrała 11:8 reprezentantka gospodarzy. Ciężko też było w drugiej odsłonie. Nasza zawodniczka zwyciężyła w niej dopiero na przewagi 12:10. Trzecią wygrała niestety Brazylijka i wydawało się, że nie skończy się to dobrze.

Partyka zmobilizowała się jednak. W czwartym secie nie zostawiła złudzeń. Dała przeciwniczce wygrać tylko jeden punkt. W piątym secie było o wiele trudniej, ale nasza zawodniczka wygrała go do ośmiu i wystąpi w finale, gdzie czeka na nią Chinka Yang Qian.

Długi ostatni set

Wcześniej w niedzielę swój półfinał w klasie 11 rozegrała Krystyna Siemieniecka. Przeciwniczka, Ka Man Wong, wygrała pierwszego seta do dziewięciu. Polka podniosła się jednak i w takich samych rozmiarach zwyciężyła w dwóch kolejnych partiach.

Ostatni, jak się miało okazać, set ciągnął się w nieskończoność. Skończyło się na 17:15 dla Polki, która w niedzielę wieczorem polskiego czasu zagra w finale z Natalią Kosminą z Ukrainy.

Czuper na przewagi

Z kolei Rafał Czuper (kl. 2) przegrał pierwszego seta półfinału z Francuzem Stephanem Molliensem 8:11. Pokazał jednak, co potrafi, w secie drugim, którego wygrał do czterech, a także w trzecim, którego wygrał na przewagi do dziesięciu. Tak samo zakończył się czwarty set i to Polak cieszył się z awansu do finału. Zagra w nim z kolejnym Francuzem, Fabienem Lamiraultem.

Dość łatwe, jak na półfinał, zwycięstwo odniósł też Patryk Chojnowski w klasie 10. Krisztiana Gardosa z Austrii pokonał w trzech setach do: sześciu, trzech i siedmiu. Chojnowski będzie bronił tytułu z Londynu w meczu z Chińczykiem Ge Yangiem.

Niezwykle zacięte było też spotkanie półfinałowe Piotra Grudnia i Zhao Shuai (kl. 8). Co Chińczyk wygrał seta, to Polak odrabiał, aż nadeszła piąta partia. W niej jestety lepszy okazał się Zhao i to on wystąpi w finale. Polak o brązowy medal zagra z rodakiem swojego pogromcy, Ye Chaoqunem.

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.