Tenis stołowy. Troje Polaków w półfinałach

11.09.2016
Tenisistka stołowa Natalia Partyka serwuje piłeczkę

Natalia Partyka, Rafał Czuper i Piotr Grudzień awansowali do półfinałów turnieju tenisa stołowego w swoich klasach sprawności.

Do 1/2 finału klasy 10 dość łatwo awansowała Natalia Partyka. Obrończyni tytułu mistrzyni paraolimpijskiej szybko 3:0 wygrała trzeci mecz grupowy z Umran Ertis z Turcji. W niedzielę, 11 września, w walce o finał zmierzy się z Brazylijką Bruną Costą Alexandre.

Panowie też mocni

Półfinał wywalczył także Rafał Czuper (kl. 2). W 1/4 finału pokonał Słowaka Martina Ludrovsky'ego 3:0. O finał Polak powalczy w niedzielę z Francuzem Stephanem Molliensem.

Grubo po północy polskiego czasu pojedynek ćwierćfinałowy rozstrzygnął na swoją korzyść Piotr Grudzień. Po trzech setach przegrywał ze Szwedem Linusem Karlssonem 1:2, jednak dwie ostatnie partie rozstrzygnął na swoją korzyść – obie do pięciu. Przeciwnikiem Polaka w niedzielnym półfinale będzie Zhao Shuai z Chin.

Porażki po walce

O awans do półfinału zaciekle walczyła Dorota Bucław (połączone klasy 1 i 2). Prowadziła nawet 2:1 w setach z Giadą Rossi. Ostatecznie musiała jednak uznać wyższość Włoszki, która wygrała dwie ostatnie partie.

Równie zacięty był mecz ćwierćfinałowy Rafała Lisa z Nesimem Turanem z Turcji. Dwa pierwsze sety zawodnicy rozstrzygnęli dopiero na przewagi – po jednym dla każdego. Polak wygrał trzeciego seta, jednak dwa ostatnie należały do Turka.

Trójka poza ćwierćfinałem

Katarzyna Marszał (kl. 6) poniosła drugą porażkę w swojej grupie, tym razem 1:3 ze Steffi Grebe (Niemcy), i odpadła z rywalizacji singlistek.

Do ćwierćfinału klasy 3 nie udało się awansować Maciejowi Nalepce. Pokonał go 3:0 Feng Panfeng z Chin.

Także Marcin Skrzynecki (kl. 8) nie wszedł do ćwierćfinału. Po zaciętym meczu przegrał 2:3 z Węgrem Andrasem Csonką.

Wyniki singlistek

• klasy 1-2: Dorota Bucław – Giada Rossi (Włochy) 2:3 (11:8, 5:11, 11:9, 5:11, 7:11)
  • klasa 6: Katarzyna Marszał – Steffi Grebe (Niemcy) 1:3 (8:11, 11:4, 9:11, 9:11)
  • klasa 10: Natalia Partyka – Umran Ertis (Turcja) 3:0 (11:4, 11:2, 11:4)

Wyniki singlistów

• klasa 2: Rafał Czuper – Martin Ludrovsky (Słowacja) 3:0 (11:4, 11:4, 11:9)
  • klasa 3: Maciej Nalepka – Feng Panfeng (Chiny) 0:3 (8:11, 6:11, 5:11)
  • klasa 4: Rafał Lis – Nesim Turan (Turcja) 2:3 (10:12, 13:11, 11:9, 9:11, 2:11)
  • klasa 8: Marcin Skrzynecki – Andras Csonka (Węgry) 2:3 (6:11, 11:7, 11:9, 6:11, 8:11)
  • klasa 8: Piotr Grudzień – Linus Karlsson 3:2 (12:10, 8:11, 8:11, 11:5, 11:5)

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.