Kolejny dobry dzień tenisistów stołowych

10.09.2016
Widok sali ze stołami do tenisa

Drugi dzień z rzędu kolejne zwycięstwa odnosili nasi tenisiści stołowi. Część z nich przypieczętowała sobie tym samym awans do fazy pucharowej.

Po łatwym zwycięstwie w czwartek nad zawodnikiem gospodarzy, kolejne gładkie zwycięstwo 3:0 odniósł Rafał Czuper. Polak grający w klasie 2 pokonał w trzech setach Chińczyka Gao Yanminga. Pierwszego seta wygrał do dwóch, zaś następne dwie partie 11:7 i 11:6. Nasz zawodnik dzięki temu awansował do ćwierćfinału.

Już po północy polskiego czasu z piątku na sobotę zaciętą walkę z Hiszpanem Miguelem Rodriguezem Martinezem stoczył Maciej Nalepka (klasa 3). Wygrał 3:2, a dwa sety oddał na przewagi.

Piątek był też udany dla grającego w klasie 4 Rafała Lisa. Najpierw pokonał on po pięciosetowym boju Choi Ilsanga z Korei Południowej, zaś w drugim meczu wygrał walkowerem z Turkiem Suleymanem Vuralem. Polak awansował do ćwierćfinału.

Drugi z Polaków zajął ostatnie miejsce w grupie – Krzysztof Żyłka w czwartek z powodu kontuzji musiał oddać mecz walkowerem, następnego dnia przegrał zaś 2:3 z Peterem Mihalikiem ze Słowacji.

W klasie 10 złoty medalista z Londynu, Patryk Chojnowski, odniósł zwycięstwo nad Ivanem Karabecem z Czech i awansował do fazy pucharowej. Swoje mecze wygrali także Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki (obaj klasa 8). Grudzień zapewnił już sobie awans do ćwierćfinału.

Partyka zmobilizowana

Drugie grupowe zwycięstwo, tym razem nad Australijką Melissą Tapper, odniosła Natalia Partyka w klasie nr 10. Przypieczętowała tym samym awans do fazy pucharowej.

- Melisa Tapper to jedna z lepszych zawodniczek w stawce – powiedziała Partyka serwisowi Paraolimpijski.pl. – Podobnie jak ja, grała na olimpiadzie. Ona naprawdę dużo potrafi, dlatego do tego meczu byłam bardzo dobrze przygotowana. Wczoraj, gdy grałam pierwszy mecz, byłam trochę bardziej zestresowana, dzisiaj początek był szarpany, ale po pierwszym secie już grałam swoje.

Awans do czołowej czwórki klasy 11 zapewniła sobie Krystyna Siemieniecka. W piątek pokonała rywalkę z Hongkongu Mui Wui NG po pięciosetowym meczu. Druga z Polek w tej kategorii sprawności, czyli osób z lekkim stopniem niepełnosprawności intelektualnej, Dorota Nowacka, przegrała z Ukrainką Natalią Kosminą 0:3, a następnie poniosła drugą porażkę – z Wong Ka Man z Hongkongu – 2:3.

W połączonych kategoriach 1-2 oglądaliśmy Dorotę Bucław. Niestety przegrała ona z Francuzką Isabellą Lafaye 5:11, 8:11, 9:11. Za to w ostatnim tego dnia meczu Karolina Pęk (klasa 9) pokonała 3:1 Brazylijkę Danielle Rauen i awansowała do półfinału.

Wyniki Polaków drugiego dnia rywalizacji w Rio

Singiel kobiet

• klasy 1-2: Dorota Bucław – Isabelle Lafaye (Francja) 0:3 (5:11, 8:11, 9:11)
  • klasa 9: Karolina Pęk – Danielle Rauen (Brazylia) 3:1 (13:11, 11:9, 3:11, 11:4)
  • klasa 10: Natalia Partyka – Melissa Tapper (Australia) 3:0 (11:6, 11:3, 11:4)
  • klasa 11: Dorota Nowacka – Natalia Kosmina (Ukraina) 0:3 (10:12, 5:11, 11:13)
  • klasa 11: Dorota Nowacka – Wong Ka Man (Hongkong) 2:3 (15:17, 11:9, 11:5, 6:11, 11:13)
  • klasa 11: Krystyna Siemieniecka – Mui Wui NG (Hongkong) 3:2 (9:11, 11:8, 3:11, 13:11, 11:6)

Singiel mężczyzn

• klasa 2: Rafał Czuper – Gao Yanming (Chiny) 3:0 (11:2, 11:7, 11:6)
  • klasa 3: Maciej Nalepka – Miguel Martinez Rodriguez (Hiszpania) 3:2 (11:9, 13:15, 13:15, 11:6, 11:4)
  • klasa 4: Rafał Lis – Choi Ilsang 3:2 (8:11, 11:8, 11:9, 11:13, 11:9)
  • klasa 4: Rafał Lis – Suleyman Vural (Turcja) 3:0 (walkower)
  • klasa 4: Krzysztof Żyłka – Peter Mihalik (Słowacja) 2:3 (8:11, 9:11, 11:6, 11:9, 8:11)
  • klasa 8: Piotr Grudzień – Barak Mizrachi (Australia) 3:0 (12:10, 11:5, 11:6)
  • klasa 8: Marcin Skrzynecki – Ross Wilson (Wielka Brytania) 3:1 (11:4, 7:11, 12:10, 13:11)
  • klasa 10: Patryk Chojnowski – Ivan Karabec (Czechy) 3:1 (12:10, 11:7, 4:11, 11:5)

Bieżące relacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl